Projektanti

Autori projektu

Architektúra objektu svojím vizuálnym
riešením reflektuje prírodné
danosti Oravského regiónu...
ATRAKTÍVNY RESORT V SRDCI ORAVY
nájdete ma aj

Ing. Michal Nágel

hlavný projektant
O projekte Villa Erdutka z pohľadu projektanta

„Dobrý projekt je ten, ktorý dokáže kreatívne a flexibilne reagovať na všetky rôznorodé vstupy. Dobrý projekt je o selekcii, dedukcii a vytvorení prijateľného riešenia pre daného človeka – spoločnosť v danom čase na danom mieste“ S pojmom „Villa Erdutka“ som sa prvý krát stretol v Decembri v roku 2018, keď som bol developerom oslovený za účelom spolupráce na projekčnom riešení daného objektu. „Podali“ sme si ruky a uzavreli spoluprácu.

Počas projektovania a úprav dispozícii, fasád, blízkeho okolia stavieb sme prechádzali miestami veľmi zložitou a náročnou úlohou z hľadiska času, efektívnosti využitia priestorov, ekonomickej náročnosti a predovšetkým variability jednotlivých objektov. Celý projekt je zo strany developera založený na vysoko kvalitatívnych požiadavkách na jednotlivé budovy, ich funkčné a priestorové využitie a minimálne zásahy do okolitej prírody. Apartmánový dom I. a apartmánový dom II. sa nachádzajú v tesnej blízkosti lyžiarskeho svahu v stredisku Orava Snow, čo je veľkým prínosom pre ich využitie resp. pre investíciu potencionálnych zákazníkov. Súčasťou návrhu je aj Gastro prevádzka, ktorá vhodným spôsobom dopĺňa funkciu bývania a rekreácie a to formou pohodlného a „bezstarostného“ stravovania priamo v Apartmánovom dome II. Významnou súčasťou projektu je jej blízky a výnimočný kontakt s okolitou prírodou Oravských kopcov a lúk, ktoré poskytujú v jarnom, letnom a jesennom období mnoho príležitostí pre šport, rekreáciu a trávenie voľného času s rodinou a priateľmi

Z môjho pohľadu je Villa Erdutka

pre jeho vysokú precíznosť, technickú a ekonomickú zladenosť investícii a korektný prístup developera na veľmi dobrej ceste k vytvoreniu jedného úspešného a prosperujúceho zámeru priamo v srdci Oravy – Oravskej Lesnej.

Michal Nágel
nájdete ma aj

Daniel Balogh

hlavný designer projektu

Nádherné oravské prostredie s najdlhšou zimou je ako stvorené pre chatové apartmány. Presne to sme si povedali na začiatku tohto projektu. Cieľ bol jasný. Dať tomuto jedinečnému regiónu nemenej výnimočné miesto, kde sa bude každý návštevník cítiť príjemne, útulne, ale aj luxusne. Niečo čo bude tradičné ale zároveň nové a samozrejme maximálne prepojené s prírodou. Niečo čo ulahodí oku všetkých generácií. Použitie prírodných materiálov je teda priam povinnosťou. Masívne kamenné základy, mohutné drevo v spojení s teplým žltým svetlom a interiér zariadený v takzvanom škandinávskom štýle vás ihneď vtiahne zo svahu priamo dnu, či už do tradičnej slovenskej reštaurácie alebo ubytovať sa v útulných apartmánoch.

Doba si jednoducho pýta spojenie prírody a luxusu... a my sme vyhoveli. Téma apartmánov v prírode nám nie je cudzia hoci poslednú dobu sme sa venovali takmer výhradne komerčným priestorom ako napríklad reštaurácie či kaviarne vo väčších nákupných centrách. Preto bolo príjemnou zmenou vrátiť sa po čase k prírodnému prostrediu. Po tatranských horských apartmánoch sa nám dostala do rúk aj Orava. STRUCTURE Interier design je mladá, veľmi aktívna firma, ktorá sa nezľakne žiadnej výzvy. Máme radi rôznorodosť, posun a odvahu. Pričom architektúru a dizajn pokladáme skôr za umenie a životný štýl než biznis. Tisíce rôznych materiálov, farieb a tvarov nám dávajú nekonečné možnosti, treba ich však vedieť uchopiť. Každý návrh musí byť dizajnový a funkčný. Zo všetkého najviac však záleží na pocitoch a potrebách klienta. Každý projekt je absolútne unikátny a jedinou cestou k spokojnosti klienta je spoznať ho. Preto vždy začíname spoločne v našom ateliéri dlhším či kratším, ale aj opakovaným posedením aby sme sa maximálne porozumeli.

Sám sa neuspokojím s ničím čo je spravené menej ako na 120% a preto všetko čo vyjde z nášho ateliéru osobne kontrolujem. Človek najviac získa na dobrých referenciách, ale aby to dosiahol tak architektúru nemôže brať ako prácu, ale musí ňou žiť. Aj vďaka tomu sa náš tím rozrastá, projekty pribúdajú a my sa tešíme na každú spoluprácu, možno čoskoro aj s vami. Vízia je jasná - byť najlepší z najlepších.

Daniel Balogh
SPÄŤ